Beválogatás – 2020

2020-ban a Csányi Alapítvány az általános iskola 4. osztályát a 2019/20-as tanévben befejező tehetséges, hátrányos helyzetű gyermek számára hirdetett pályázatot a tehetséggondozó Életút Programjába való bekerülésre, amely keretein belül 15 fő jászsági és 30 fő Szentes és annak térségében élő gyermekek kerültek beválogatásra.

A Jászság 1-es csoportját 15 fővel bővítjük, míg Szentesen az Alapítvány 7. Közösségi Háza nyitja meg kapuit két 15 fős csoporttal. Jászberényben összesen 32 pályázat, Szentesen 52 pályázat érkezett be.

Jászberényben a pályázati kiírásban szereplő időpontban sikeresen megtörtént a tehetség-beválogatás. A Szentesen tervezett márciusi beválogatás időpontja elhalasztásra került a koronavírus okozta járvány miatt.

A korlátozások enyhítése után az a döntés született, hogy a szentesi beválogatást május végén megtartjuk.

Az előírt óvintézkedéseket betartva május 26. és 29. között kiscsoportokban a Beválogatást megtartottuk.

A Kuratórium a következő ülésén dönt a jászberényi és szentesi csoportokba bekerülő pályázókról.

Az Életút Programba beválogatott gyermekeket és családjukat a döntést követően postai úton értesítjük.

Köszönjük mindazoknak, akik megtiszteltek minket jelenlétükkel! Reméljük a gyerekek szép élményekkel tértek haza.