COMPASS önkéntesek újra Nagybajomban

Nyolc különböző nemzetiségű EVS önkéntes (francia, török, észt, erdélyi, német, spanyol, olasz) érkezett Nagybajomba a Csányi Alapítvány Közösségi Házába egy interkulturális találkozásra (október 29).

A kedves fogadtatás és bemutatkozás után, megkínáltak minket egy kis uzsonnával. Az elején a gyerekek még kicsit félénkek voltak, de egy kis idő elteltével egyre nyitottabbak és beszédesebbek lettek. Mituán mindenki megtudta, hogy mi a feladat, négy csapatra oszlottunk, hogy elkészítsük a saját halloween dekorációnkat. Mindegyik tanuló nagyon kedves volt, hamar befogadtak minket, jó hangulatban telt a munka. Miután elkészültünk sorban bemutattuk a saját országunk hagyományait, szokásait ebben az időszakban (Mindenszentek, Halottak napja, Halloween). Ez a délután érdekes és hasznos tapasztalat volt számunkra, hiszen különféle gyerekeket ismerhettünk meg, ha csak egy kicsit is. Köszönjük a meghívást!

A kaposvári Compass egyesület külföldi önkéntesei