Egy felejthetetlen hétvége

A mostani hétvégét (november 05-06) Brno városában töltöttem, ahol egyéni tanulmányi kiránduláson vettem részt.

Szombaton reggel korán indultam hosszú utamra. Dél körül értem a városba. Először felkerestem a szállást, ahol kicsit sikerült feltöltődnöm. Első utam a Kapucinusok Szent Kereszt templomához vezetett. A templom híres arról, hogy a különleges klíma lehetővé tette az ide eltemetett szerzetesek földi maradványainak fennmaradását mumifikált állapotban. A kiállítás hátborzongató volt, de sokat megtudtam a XVIII. századi Brno vallási- és társadalmi életéről. Az itt élők nagyon büszkék morva származásukra. Brno -amit Morvaország fővárosának is neveznek- rendkívül sokszínű kulturális élettel rendelkezik. Észrevettem, hogy a turistákkal kedvesek, segítőkészek, ugyanakkor a legtöbben nem beszélnek más európai nyelvet, ez kicsit megnehezítette a kommunikációt. Vasárnap bejártam a történelmi belvárost, a Szent Jakab templomot, a Spielberk várat (Hrad Spielberk) és a Szent Péter-Pál Székesegyházat. Az időjárás kissé esős és hideg volt, mindezek ellenére nagyon tetszett a csehországi kirándulás. Aki teheti, feltétlenül keresse fel Brno városát!

Bédi Norbert, Jászberény 1.