Ép testben ép lélek

„…mert a hosszú tanórák után jólesik a mozgás, szeretnek együtt lenni, és imádják a focit…”

Az iskolában már egy ideje minden nap van tesi órájuk a gyerekeknek, de a szegedi 1-es csoport a „csányis szombatokon” sem maradt soha mozgás, leginkább foci nélkül. Amíg „kicsik” voltak, elég volt a Közösségi Ház udvara és a fejlesztőórák közötti szünet. Itt nagyon sok labdát rúgtak rongyosra. Egy ideje azonban szombat délutánonként a fejlesztő órák után a város különböző pontjain kerestek helyet arra, hogy egy jót focizzanak, nemcsak azért mert a hosszú tanórák után jólesik a mozgás, hanem, mert szeretnek együtt lenni, és imádják a focit. Az Alapítvány támogatásával most már a közeli gimnáziumban van lehetőségünk termet bérelni, hogy megfelelő körülmények között és felnőtt (mentor, önkéntes) felügyelete mellett hódolhassanak a szenvedélyüknek. Az első alkalommal, örömmel tapasztaltam, hogy a csoportomból minden fiú képviselte magát. Természetesen szívesen várjuk a többi szegedi csányis focirajongót is! Köszönjük, hogy az Alapítvány ebben is támogatja tagjait!

Szabóné André Piroska mentor