„Jászsági Ifjú Tehetségek” kiállítása

Egy újabb kiállítás kapott helyet a Csányi Alapítvány Jászsági Közösségi Házának ”Déryné 6 Galériájában”. A „Jászsági Ifjú Tehetségek” kiállítás sorozat első alkalmával a Lehel Vezér Gimnázium diákjainak alkotásai kerültek bemutatásra. Többféle technikával dolgoztak, voltak, akik rajzoltak, festettek, de olyan is volt, aki fotót vagy horgolt tárgyat készített és az került kiállításra. Az eseményt megnyitotta az alapítvány operatív igazgatója: dr. Radoszáv Miklós és a Lehel Vezér Gimnázium igazgatója: Antics István. Személyesen sajnos nem tudott jelen lenni Velkeiné Pócz Ilona nyugalmazott művésztanár, de szava még így is elért a hallgatósághoz és üzenetével köszöntötte az alkotókat és a vendégeket.

Az eseményt színesítette Simon Eszter gimnazista végzős diák éneke, mellyel elrepítette a közönséget a művészek országába és elindított minket a kiállításhoz vezető úton. Ezen kívül meghallgattuk Magyar Tímea, a Kaposvár 1-es csoport tagjának Egész című versét – Pege Gyula, a Jászság 3-as csoport tagja – tolmácsolásában, ami megalapozta a hangulatot a teremben. Az alkotók műveiknek nem adtak címet, így megkértük a vendégeket, hogy adjanak nekik és ezzel elindult egyfajta beszélgetés alkotó és néző között. Az alkalom végeztével mindenki elégedetten távozott, a büszke alkotók és a látogatók is, hiszen gyönyörű alkotásokat láthattak és tartalmas beszélgetéseket folytathattak egymással. Juhász-Aba Nikolett Jászság 2-es csoport

A kiállítás megtekinthető a Csányi Alapítvány Közösségi Házának „Déryné 6 Galériájában”  2023. március 31-ig.

További képek a Galériában láthatók!