JFCS szülinapon jártunk

A Jászsági Fiatalok Önkéntes Csapat Egyesületének tagjai 2008-tól végeznek önkéntes tevékenységeket a Jászságban. Jelenleg is kb. 30 fő körül mozog az aktív tagok száma, de van még közel 15 fő alkalmi, külsős segítőjük is – köztük a Jászság 4-es csoport néhány tagja. Szeptember az egyesület számára mindig ünnepléssel indul, hiszen 14 évvel ezelőtt ebben a hónapban alakultak meg. Ezt a dátumot minden évben születésnapi partival teszik emlékezetessé, amelyre ebben az évben mi is meghívást kaptunk Jászapátira. Örömmel tettünk eleget a szíves invitálásnak és némi süteménnyel felvértezve csatlakoztunk az esti rendezvényhez, ahol a bográcsban készült lecsó készítésében is segédkeztünk. A csoportom kapcsolata az egyesülettel egyre szorosabbá válik, hiszen eddig csak gyűjtöttük a kupakokat, de két éve már a zsákolásba is besegítünk a Jászapátin lévő telephelyen. Az egyesület vezetője Tóth D. Csaba a kezdetektől gyűjti az adományokat és a tagokat. Remek humorát, végtelen türelmét és kedves személyét nagyon szeretik a csányis gyerekek is. Így, ha segíteni hívnak bennünket, azonnal jelentkeznek a gyerekek a munkára.

Csaba így mesélt a mindennapjaikról: „Legfőbb tevékenységi körünk a tárgyi adománygyűjtés, ami azt jelenti, hogy pénzadományt nem fogadunk el, csakis játékokat, tartós élelmiszert, tisztasági csomagokat, óvodai, iskolai fejlesztő eszközöket. Az adományozottak köre: súlyos beteg, fogyatékkal élő gyermekek, nehéz sorsú családok segítése. Kiemelten támogatjuk a jászberényi Szent István Körúti Gyógypedagógiai Intézményt már hat éve. A kupakgyűjtés bevételéből támogatott intézményeket évente váltjuk (pl. Gyermekétkeztetési Alapítvány, Tábitha Gyermekhospice Ház stb.). Évente 5-6 tonnányi kupakot tudunk gyűjteni, amit a Rego-Plast Kft. telephelyén vesznek át. A jászságban és azon kívül is rengeteg vendéglátóhely, iskolák, óvodák, strandok, közintézmények segítik a munkánkat gyűjtőpontot biztosítva a kupakoknak. A működési költségekhez önkormányzati támogatást kapunk, valamint a tagok saját költségükön is kiveszik a részüket a munkálatokban. Diákokat is tudunk alkalmazni, a kötelező 50 óra közösségi munka leigazolásával.

Nagyon szépen köszönjük, hogy részesei lehettünk a vidám hangulatú születésnapi ünnepségnek!

Hábenciusné Balla Andrea mentor Jászság 4-es csoport