Kaláccsal várjuk a madárvendégeinket

A legutóbbi Természetbúvár Klub foglalkozáson madárkalácsokat készítettünk.

Az elmúlt két órán a gyakorlati madárvédelemről, és a fajok kihalásáról beszélgettünk. Az órák gyakorlati részében madárkalácsot készítettünk, és az első virágzási Time-laps-et is beállítottuk a kutatószobában.

Nagy izgalommal vártuk már a madárkalács készítést, a konyhában egy nagy serpenyőben először sertés zsírt olvasztottunk, majd kukoricadarát adtunk hozzá. A folyékony zsíros darát különböző öntőformákba tettük, magokat szórtunk bele, majd a mélyhűtőbe pakoltuk őket, hogy megdermedjenek addig, míg kihelyezzük majd az udvarra.

Az óra fennmaradó részében az első virágzás Time-laps-ünket állítottuk be, melynek élőképét a következő honlapon lehet megtekinteni:

A számítógép 5 percenként készít egy fotót a vizsgált növényekről, az elkészített fotókat a következő foglalkozásokon fogjuk filmmé fűzni.

Természetbúvár Klub, Szeged 2-es, 3-as csoport