Lezárult a nyelvi verseny Pécsett

Április 9-én fejeződött be az Alapítvány év végi nyelvi vizsgája Pécsen. A tanulók a mai napon B1-B2-C1 szinten adtak számot tudásukról angol és német nyelven.

A vizsgabizottság tagjai: Hollósi- Simon Judit, Bali Zsanett, Pap Tamás és Bozsoki Balázs.

Német és angol nyelven folyt a kommunikáció a különböző témákban (utazás, közlekedés, környezetvédelem, iskolarendszer, én és a családom, kultúra, szabadidő) valamint szituációkban, amit párokban adtak elő egy véletlenszerűen kihúzott témából. A vizsgabizottság tagjai folyamatosan bátorították a vizsgázókat a szókincs bővítésére, a bátrabb és határozottabb vizsgafellépésre.

A gyerekek többsége magas pontszámot szerzett, így elmondható, hogy az év végi nyelvi vizsga sikeresen zajlott, a gyerekek a tőlük elvárt szinten teljesítettek.