Szóbeli nyelvi vizsga

Az utolsó megmérettetés – utolsó állomás Jászberény.Április 22-én két vizsgabizottság előtt mutathattuk meg hova fejlődtünk a decemberi vizsga óta. Először a német vizsgázók feleltek. Vannak közöttünk többen, akiknek a külföldi utazása múlhat a mai vizsgán. Reméljük, hogy szép feleletek születnek, mert most nagyon sokat készültünk, hiszen alapfokú és középfokú vizsgákra is megyünk még a nyári szünet előtt. Buda Máté Jászság 1.

Negyedik állomás Kaposvár: A mai nappal kezdetét vette Kaposváron is az idei év angol és német nyelvi versenyek második szóbeli vizsgája. Mindenki nagy izgalommal várta a napot. Elsőként a felsőfokú szinten versenyző tanulók adtak számot tudásukról, majd az alap-, és középfokon beszélők következtek. Reméljük, sikerült az elvárásoknak megfelelően teljesítenünk. Kíváncsian várjuk az eredményeket, mert mindannyian utazni szeretnénk valamelyik külföldi táborba. Palkó Richárd és Andalics Enkő Kaposvár 2

Harmadik állomás Nagybajom: „Vizsgáztatóként vettük részt a mai napon a Közösségi Házban, ahol amellett, hogy meghallgattuk a tanulók feleleteit lehetőségük volt arra, hogy visszajelzést is adjunk nekik. Nagyon nagy élmény volt az alapítványban lenni, a Közösségi Ház ideális a gyerekek és az itt dolgozók számára, hiszen igen barátságos és otthonos a környezet. Nagyon pozitív benyomásokat szereztünk az itt töltött idő alatt. Az Alapítvány az életre tanítja a diákokat és igazi vizsgahelyzetet teremt. Az iskolában nem könnyű nyelvet tanulni. Nagyra értékeljük, hogy itt lehettünk, hiszen mi is fejlődhettünk ezáltal, valamint bepillanthattunk egy alapítvány hétköznapjaiba. Örömmel veszünk részt legközelebb is a vizsgáztatásban.”
Best regards! Hadi bye bye! Es war mir eine Freude! Sizinle tanistigimiz ve bugűn siye katildigimiz icin cok memnunuz! Dominik Fechcner „Domingosch” (Németország), Batuhan Aydogan „Batush” (Törökország), Yeliz Anakaya „Tiny” (Törökország) COMPASS önkéntesek

Második állomás Pécs – A tavaszi szünet után rendkívül nagy izgalommal vártuk a Pécsi Közösségi Ház évvégi nyelvi vizsgáját. Nagyon boldogok voltunk, hogy újabb tapasztalatokra tettünk szert a vizsgáztatás terén és láthattuk, hogy diákjaink egyre jobban képesek kezelni a vizsgadrukkot és a vizsgaszituációt. Nagyon jól felkészült feleleteket hallottunk, bátran beszéltek a képekről ügyesen oldották meg az életszerű szituációkat. Többük már most készen áll, hogy megméretesse magát az alapfokú nyelvvizsgán.  Az idősebbek pedig biztosítottak minket arról, hogy tudások cseppet sem kopott meg az előző félévhez képest. Jobbágy Kata, Bali Zsanett, Papp Tamás fejlesztő tanárok

Első állomás Szeged: A tavaszi szünet utolsó napján sor került a szegedi Közösségi Házban a tanév nyelvi versenyének utolsó fordulójára, amely egyben a szóbeli vizsga második fordulója is volt. 2017. április 18-án reggel tíz órától érkeztünk párosával a Közösségi Házba, hogy német és angol nyelvből számot adjunk tudásunkról alap, közép- és felsőfokon is. Mindenki nagyon izgatott volt, hiszen a versenyen legjobban szereplők jutalma most sem kevesebb, minthogy részt vehetnek egy egyhetes nyelvi táborban Németországban vagy az Egyesült Királyságban. Mindemellett mi is izgatottak voltunk, hiszen az egész éves tanulásról mi is visszajelzést kaptunk; melyik az a terület, amit javítani kell és melyek azok, amiket szinten kell tartanunk. A szegedi csoportok nevében is köszönjük ezt a tanulási és vizsga lehetőséget az Alapítványnak.
Rully Vanda Szeged 3., Koza Attila Szeged 2., Kovács Dániel Szeged 1.