Tanévnyitó a Gyermekparlamentben

A hétvégén (október 11.) tartotta tanévnyitó ülését a Gyerekparlament vezetősége.

A csoportok delegáltjai összegezték az elmúlt tanév tapasztalatait és az idei évre vonatkozóan jelölték ki a feladatokat és terveket. A diákok képviseletében az eddigi megbízott Horváth Péter Kaposvár 3. csoportjából egyetemi elfoglaltságaira hivatkozva a gyerekparlament vezetéséről lemondott. Szabó Gábor Pécs 2. csoport tagja kapott bizalmat az elkövetkezendő két évre.

A tervek között szerepel, hogy minden közösségi házba ötletláda kerüljön, amelybe mindenkinek lehetősége lenne saját gondolatokkal, tervekkel megfogalmazni, mivel lehetne még színesebbé tenni az alapítványi gyerek életét. A tavalyi év sikerét követve az idén is pályázatot hirdet a gyerekközösség „Színezd ki a világot” címmel.  Marad a focibajnokság szervezése, rendezése, ebben a tanévben az eddigi legmagasabb létszámmal. A Tudásbankba várjuk az érettségizőktől a tananyagok összefoglaló kivonatát, amellyel megkönnyíteni tudjuk egymás tanulmányi munkáját. A hosszú estébe nyúló megbeszélésen arról is sokat beszélgettünk, hogy mivel erősíthetnénk a csoportokat, milyen nagy szükség van a csapatépítő rendezvényekre.

V. Sárközi Angéla

mentor