Ünnepélyes átadás Pécsett

December 11-én a Pécsi Közösségi Házban a programozásé volt a főszerep.

Az Alapítványunk az NI mentor program keretén belül, pályázat útján csatlakozott a programhoz (2015/2016-os tanévben), melyet a pécsi és nagybajomi házainkban indítottuk el. A program célja, hogy az NI által biztosított eszközökön keresztül, a gyerekek játékos formában sajátítsák el a grafikus programozás alapjait.  A kezdeményezés az általános és középiskolákban működik. Távlati cél a következő generáció mérnökeinek célirányos képzése. Az ünnepélyes átadón dr. Ábrahám László az, NI Hungary Kft ügyvezető igazgatója és dr. Radoszáv Miklós a Csányi Alapítvány operatív igazgatója mellett a Csányi Alapítvány pécsi és nagybajomi támogatottjai, mentorai, NI Lego mentorai, valamint a pécsi középiskolákban érintett NI Lego mentorok vettek részt. Az ünnepélyes átadást követően a gyerekek eddigi tevékenységéből láthattak az érdeklődők bemutatót.

Vár ránk a vidám robotolás!

Köszönjük önkénteseinknek Boós Gergőnek és Szabó Gábornak a programon készült fotókat, melyek a galériában megtekinthetők!

Pécs 3, Nagybajom 3 csoportok