Világ Sakk Fesztivál

A sakk ezer arca.

A Csányi Alapítvány és a Polgár Judit Sakk Alapítvány közösen meghirdetett pályázatán nyertes és résztvevő gyerekek (77 fő) idén is ellátogattak október 17-én a budapesti Várkert Bazárban megrendezett Világ Sakk Fesztiválra. A rengeteg izgalmas program mellett a gyerekek szimultánt játszhattak Polgár Zsófival és Polgár Judittal. A benyújtott pályázatok nyertesei pedig a nagyközönség előtt mutathatták be műveiket.

Az Alapítványi Sakkbajnokság győztesei pedig az alábbiak szerint játszhattak szimultánt:

I. hely Pécsi Roland, Jászság 1 – Polgár Judittal játszik
II. hely Kern Andor, Mohács 2 – Polgár Zsófival játszik
III. hely Rully Vanda, Szeged 3 – Polgár Zsófival játszik

Így láttuk mi

A Mohácsi csoportok gyerekei a fesztivál előtt meglátogatták a Tropicariumot, ami óriási élmény volt, a sok tengeri élőlény lenyűgözte őket. Aztán elérkezett a fesztivál időpontja: Hanna és Beni nagyon élvezte, hogy díjazottként a színpadon vehette át a szép ajándékot. Andor, aki szimultánt játszhatott Polgár Zsófival több mint 30 lépés izgalmas sakkparti után köszönte meg a játékot. A játszma utána azt mondta, hogy bár elfáradt, örök élmény marad neki. A gyerekek örömmel vettek részt a nap folyamán a sok pontgyűjtő játékon, arcfestésen és marcipánsakktábla készítésen.

I. helyezett

Szép Hanna, Mohács 1- Ha a macskakövek beszélni tudnának

II. helyezett

Palotai Benjámin, Mohács 1 – Az én fesztiválom (digitális mese)